Kyseliny ničí vše živé

Kyselost = nemocní lidé – nemocná příroda.      „Chcete vypadat takto?“

Jizerské Hory zničené kyselými dešti, Jan Veselý
Už děti se v základní škole učí o kyselých deštích a jejich zhoubných účincích na přírodu. Lesy nám mizí před očima
díky spadu kyselé vody. Dešťová voda je kyselá díky exhalacím, které po cestě na zem do sebe vtáhne.

Exhalace, to je vše, co lítá ve vzduchu-kysličník uhelnatý, zplodiny z továren, kouř z komínů domků, kde se spalují věci, které nedostatečně hoří a při tom se vytvářejí jedovaté látky. Když vybuchne sopka, uvolní se do ovzduší velké množství sirnatých a dalších látek, ze kterých se stávají kyseliny. Občas někdo zapálí skládku pneumatik a smradlavý dým omezuje okolí  1.) svým zápachem a 2.) tím, že se časem kyselé jedovaté látky vrátí zpět ze vzduchu do země.

Toto vše se při dešti dostane do větví a listí stromů a do půdy. Jak vypadají na počátku 21. století třeba Jizerské Hory, na to se můžeme sami podívat. Stejné ovzduší jako stromy ale dýcháme také.  Stromy ničené kyselými látkami umírají.

Co myslíte, že se děje s živými tvory, když mají svůj pravidelný příděl rozmanitých kyselých látek?

Každý živý organismus chátrá a živoří. Jíme potraviny, které vyrostly z nemocné kyselé půdy. Myslíte si, že tyto potraviny pocházející z nemocné hlíny můžou mít dostatek minerálů, vitamínů a stopových prvků? Před desítkami let určitě ano. V dnešní době dost těžko. Zahrádkáři a poctiví zemědělci se o svěřenou půdu starají, aby jí dodali potřebné minerály a upravili její pH neboli kyselost různými typy hnojiv obsahující např. vápník, který patří ke skupině zásadotvorných minerálů.

Jak se staráme o svou překyselenou schránku my?

Doplňujeme také zásadotvorné minerály, abychom neutralizovali nadměrnou, zničující a život poškozující kyselost? Zásaditá směs MINERALY Nechejte si poradit od Bylináře Karla, který neutralizuje překyselený organismus, tzn.odkyseluje organismus zásaditou směsí MINERALY, což je směs nejen zásaditých, ale také zásadotvorných minerálních látek. Zásaditá směs MINERALY na odkyselení organismu je sypká směs na přípravu zásaditého ochuceného minerálního nápoje. Bylinář Karel doporučuje zásaditý nápoj na odkyselení organismu z toho důvodu, že většina lidí poměrně málo pije. Vodu pije ještě méně lidí.

Když chceme neutralizovat překyselený organismus, odkyselovat, tak k tomu kromě zásadité směsi potřebujeme právě vodu. Dostatek vody. Ovšem nesycené –bez bublinek. Tím se naředí kyselost a minerály můžou začít odvádět svou zásadotvornou práci, můžou odkyselovat organismus. Na detoxikaci můžeme s úspěchem používat i bylinkové a zelené čaje, např.Bylinářské koště, odkyselující čistící bylinný čaj.

Zahrádkář pozná na své zahrádce během několika dní, jak bylo potřeba pohnojit půdu. My také poznáme během několika dní, jak se uleví našemu unavenému překyselenému organismu. Kyselost můžeme totiž považovat za prapříčinu spousty zdravotních, kosmetických i psychických problémů, jako jsou např. záněty, bolesti, celulitida, únava, vyčerpání, neschopnost se učit a soustředit, popudlivost, záchvaty vzteku, dokonce i rakovina.

Mějte se rádi alespoň tak, jak máte rádi svoji zahrádku a vše, co v ní roste. Neutralizujte kyselost , odkyselujte svůj organismus, doplňte si zásadité minerály. Stojí to za to.

Zásaditou směs na odkyselení organismu a další výrobky Bylináře Karla můžete zakoupit v e-shopu Zentrichova apatyka.

Foto z místa činu, z Jizerských Hor, poskytl liberecký fotograf Jan Veselý.