Kyselé prostředí může vyvolat zánět

V odborné literatuře se uvádí:

  • Kyselé prostředí může vyvolat zánět.
  • Zásadité minerály neutralizují kyselost, působí tedy proti zánětům, odkyselují organismus.

Zánět je definován jako:

1. reakce tkáně na poškození

2. zánět není infekce. Zánět je projevem imunitního systému na kyseliny nebo na poškození tkání

3. zánět je konzervativní proces modifikovaný čímkoliv

Nejčastější příčinou zánětu je acidóza, to je překyselení organismu, tj. nedostatek zásaditých minerálů.

Acidóza je nadměrná kyselost tělesných tekutin, která je způsobena nahromaděním kyselých látek (při diabetické acidóze nebo ledvinovém onemocnění) nebo úbytkem hydrogenuhličitanu sodného (při ledvinovém onemocnění). Při acidóze dochází k tomu, že se zvyšuje koncentrace vodíkových iontů a tím se snižuje hodnota pH. Acidóza vyvolává imunitní reakci organismu, která se projevuje jako zánět. Organismus potírá zánět steroidy, cholesterolem, elektrolyty a antioxidanty.

Zánět, to je oheň v těle. Může být mírný a může být velmi prudký. Záněty, to jsou různé „itidy“, např. artritidy=zánět kloubů, gastritidy, otitidy… Rakovina, to je už velmi silný oheň v těle.

Existuje spojení: NEMOC -zánět=překyselený organismus a ZDRAVÍ=zásaditý organismus.

Jak se zbavíme zánětů?

Jestliže neupravíme životosprávu směrem k zásaditým potravinám a zásaditému chování, tak se zánětů nezbavíme. Bohužel pro nás, kyselé je nám většinou příjemnější než zásadité. Úprava životosprávy znamená: odkyselení organismu=jíst zásadotvorné potraviny, nejíst maso, nekouřit, nestresovat se, přestat s negativním myšlením, zapomenout na závist a hněv. Kdo se nechce nebo nemůže zbavit těchto slabůstek, tomu nabízíme alespoň kompenzaci ke kyselému způsobu života.

Zásaditá směs MINERALY na odkyselení organismu je vhodný protipól ke kyselinám.

Zásaditá směs MINERALY na odkyselení organismu doplňuje zásadité minerální látky v těle a tím neutralizuje nadměrnou kyselost organismu. Zásaditá směs MINERALY je sypká směs zásaditých minerálů: vápník, draslík, hořčík a sodík.

Existuje prevence zánětů!

Minerální nápoj MINERALYna odkyselení organismu je vhodný jako prevence při nedostatku zásaditých minerálů. Jestliže totiž neumožníme překyselení organismu nevhodným způsobem života a pravidelným doplňováním zásaditých minerálních látek organismus neutralizujeme a detoxikujeme, tak se nemohou většinou záněty rozvinout. Při tvorbě zásaditého prostředí, při odkyselení organismu, nám pomohou také bylinné čaje, bylinkové koupele a také zelenina a ovoce v různých podobách.

Existuje také pomoc při již rozvinutém zánětu!

Tou pomocí je okamžitá alkalizace, tj. doplnění zásaditých látek do organismu, odkyselení organismu. První pomocí je např. sklenka vody, do které vymačkáte čerstvý citron. Ačkoliv je citron kyselý, tak v organismu působí zásadotvorně, neutralizuje překyselený organismus. Můžete samozřejmě použít také zásaditou směs minerálů MINERALY na odkyselení organismu. Tímto nápojem můžete neutralizovat kyselost průběžně během dne v dílčích dávkách podle chuti a potřeby. Oproti citronu není tak kyselá, naopak. Zásaditá směs MINERALY na odkyselení organismu má příjemnou sladkokyselou chuť a voní po mandarinkách.

Samozřejmě, že se problém překyselení organismu nevyřeší jednorázově. Používat zásaditou směs MINERALY na odkyselení organismu a bylinné čaje neutralizující nadměrnou kyselost organismu je nutné průběžně.

Výrobky Bylináře Karla nejenom na odkyselení organismu si můžete zakoupit v e-shopu  Zentrichova apatyka.

Zdroj informací: Zázračná detoxikace-Robert S.Morse

J.Janča: Co nám chybí.