Jak působí síra na organismus

Síra patří do skupiny hlavních prvků, které jsou nezbytné pro lidský organismus.  Nedostatek síry je stejně špatný jako její přebytek. Podle čínské medicíny je potřeba dosáhnout rovnováhy. Vzhledem k tomu, že v naší stravě, hlavním zdroji síry, se potraviny s jejím vysokým obsahem často nevyskytují, tak nám spíše hrozí nedostatek.

Síra – sulfur

–          Je nekovový prvek žluté barvy, hojně v přírodě zastoupený, charakteristický svým „čertovským“ sirným zápachem, který známe z okolí sirných lázní nebo sopek

–          Je obsažena v řadě molekul nezbytných pro fungování živých organismů

–          Síra je známá již od pradávna. V Číně jí kdysi dávno používali do střelného prachu, používá se

Kittlova mast
Kittlova mast na klouby a pokožku

také v chemickém průmyslu na výrobu zápalek.

–          síra chrání buňky před toxickými účinky těžkých kovů

–          síra se k síření sklepů a sudů na víno nebo pivo používá dodnes

–          zapálenou sírou-tedy sirným zápachem, je prý dokonce možné vypudit kunu nebo lasičku

V Kittlově masti EPAM se sírou a kafrem se samozřejmě neuplatní zápach vzniklý hořením, ale hlavně desinfekční účinky síry jako prvku.

Nás zajímají nejvíce účinky síry pro náš organismus. Síra tvoří důležitou složku fungicidů, to jsou prostředky, které působí proti růstu hub a plísní. Síra desinfikuje krev, podporuje nezbytné oxidační reakce, stimuluje vylučování žluče, pomáhá organismu vzdorovat bakteriím a chrání buněčnou protoplasmu, chrání před toxiny, negativními vlivy záření a znečištění, čímž zpomaluje proces stárnutí. Podílí se na syntéze kolagenu, nejdůležitější bílkoviny pro zdravou kůži. Síra je nezbytně potřebná pro zdravý růst vlasů, na nehty, inzulin, chrupavky a krev. Napomáhá trávení a vylučování. Je oxidačním činitelem hemoglobinu. Síra udělala z česneku krále rostlin.

Nedostatek síry způsobuje poruchy růstu, ekzémy, dermatitidy, lámavost vlasů a nehtů a také jejich špatný růst.

Síra je hlavní účinnou složkou Kittlovy masti na regeneraci a zklidnění pokožky, zvláště pak při kožních záležitostech všeho druhu, a na klouby a svaly.

Zdroj informací o síře: Zázračná detoxikace, Robert S.Morse, Eminent,2006

Kittlovu mast si můžete zakoupit v e-shopu Zentrichovy apatyky.