Bylinář Karel doporučuje na ekzémy, lupenky a akné

Ekzém z pohledu čínské medicíny

Nejstarší známá medicína na světě, čínská medicína, díky svému dokonalému propracovanému systému našla zajímavou souvislost mezi tlustým střevem, pokožkou a plícemi. Podle čínské kosmologie všechny tyto orgány spadají pod prvek kov. Kov je prvek, který připadá podzimu, západu, sklizni, obranným funkcím, kam můžeme směle zařadit i schopnost asertivního chování, což je také určitý druh obranyschopnosti jedince. Čínská i západní medicína se dokonce shodují v tom, že existuje úzká souvislost mezi kožními a plicními nemocemi. Ekzém, astma a nejrůznější vyrážky se vyskytují často s různými typy nachlazení a infekcí plic. Také souvislost tlustého střeva a pokožky je dostatečně ověřena. Při různých detoxikačních kúrách se často zhorší kožní onemocnění typu ekzém, lupénka, akné, různé pupínky apod.

Takže z toho plyne:

Podle Tradiční čínské medicíny je vizitkou stavu tlustého střeva a plic naše pokožka. Tehdy, když se objevují různé kožní potíže typu ekzémy, lupenky, akné, dermatitidy, vřídky, vyrážky a jinak nečistá a povadlá pleť, vysušená pleť, vznik předčasných vrásek, tak to znamená, že uvnitř organismu není všechno tak, jak má být. Hlavní příčina může být i v tom, že tlusté střevo je zanesené, na jeho sliznici ulpívají zbytky, které se nemohou vyloučit, v organismu probíhá otrava toxiny, množí se nadměrně patogenní bakterie a viry. Tělo nemůže vyloučit odpadní produkty běžnou cestou, vylučovacími orgány, tak musí na svoji záchranu povolat další orgány, musí tak odpady vylučovat i pokožkou.

V první řadě je potřeba detoxikovat, tedy pročistit organismus. Zanesený organismus, tedy zesláblý organismus, dovoluje totiž nežádoucím bakteriím, virům a parazitům, aby se usídlili uvnitř našeho těla a škodili tam. Likvidovat je Francouzský zelený jíl "kartáček na střeva" čistí střeva a trávicí trakt

Francouzský zelený jíl na detoxikaci střev a regulaci kyselostimůžeme mechanicky a neutralizací nadměrné kyselosti.

Francouzský zelený jíl působí jako“kartáček na střeva“. Ve formě nápoje projde celým trávicím ústrojím a očistí sliznice a zároveň působí zásadotvorně, čímž snižuje překyselení. Během 21 denní kúry je potřeba zvýšit pitný režim, aby se toxiny mohly vyplavit z organismu.

Bylinný čaj Bylinářské koště čistící a lahodný nápoj doplní tekutiny a pročistí detoxikační orgány, játra a ledviny a posílí jejich funkce. Zásadité minerální látky, vápník, hořčík, sodík a draslík, dodáme organismu ve formě Zásadité směsi MINERALY. MINERALY je ochucená sypká směs zásaditých minerálů na přípravu nápoje, který se pije 3-4 x denně dlouhodobě, protože vlivem způsobu života, stresem, potravou, vzduchem, dochází k neustálému překyselování.

Na pokožku budeme působit také přímo. Vyzkoušejte Kittlovu mast se sírou a kafrem, v mnoha případech se jeví, že při ekzému a lupénce dochází k úlevě.

Doporučení Bylináře Karla  na ekzém a lupenku

Bylinář Karel doporučuje: „Vyzkoušejte na problematickou pleť: ekzém, lupénka, akné, dermatitida, plísně (mykózy) a na potíže s pohybovým

Kittlova mast
Kittlova mast na ekzém, lupenku, akné i bolavé klouby

aparátem: klouby, šlachy, chrupavky, kloubní spojení, vazy“. O síře je známo, že je pro lidský organismus nezbytná. Nedostatek síry je stejně špatný jako její přebytek.

Nedostatek síry může způsobit také: ekzémy, dermatitidy, lámavost vlasů a nehtů, jejich špatný růst, poruchy růstu, problémy s klouby, chrupavkami, šlachami. Síra tvoří důležitou složku fungicidů – působí proti růstu hub a plísní, podílí na syntéze kolagenu, nejdůležitější bílkoviny pro zdravou kůži. Síra desinfikuje krev a napomáhá trávení, stimuluje vylučování žluče, pomáhá organismu vzdorovat bakteriím a chrání buňky před negativními vlivy záření, znečištěním a toxickými účinky těžkých kovů, čímž zpomaluje proces stárnutí.

Zdroj síry je v potravinách-česnek, kapusta, majoránka, fazole, zelí, maliny, brokolice, květák, cibule a další. Síra se do organismu dostane také pokožkou. Pokožka stejným způsobem jako vylučuje toxiny ven, tak přijímá dovnitř vše dobré i zlé. Dobré je, že přijme pro naše zdraví nezbytnou síru, která je hlavní účinnou složkou Kittlovy masti se sírou na klouby a pokožku. Výrobky si můžete zakoupit v e-shopu Zentrichovy apatyky.