Černý rybíz

Léčivé vlastnosti černého rybízu vyzkoušené bylinářkami a bylináři, ale samozřejmě obsahující nepovolená zdravotní tvrzení od EU. Docela by mě zajímalo, jestli odborná komise, která o tzv. zdravotním tvrzení týkajících se doplňků stravy, někdy slyšela o Marii Treben, Hildegardě či bylináři Zentrichovi z moravských Otrokovic. Ti všichni totiž černý rybíz používali v léčbě pacientů, tedy dnes se to musí nazvat možná tak rady klientům nebo další vzdělávání klientů…

Sv.Hildegarda nazývala černý rybíz stromem pro lidi trpící dnou. Doporučovala užívat černý rybíz s jinými bylinami nebo kořením pro zesílení jejich léčivých účinků. Černý rybíz byl používán v minulých staletích jako protijed proti všem druhům jedu, proti bodnutí hmyzu, horečce, moru, vypuzuje červy u dětí i dospělých.

Léčivé vlastnosti pupenu černého rybízu

Čerpáno z „Velká kniha gemmoterapie“ autor Philippe Andrianne, nakladatelství Fontána, rok vydání 2007.KNIHA Velká kniha gemmoterapie o účincích gemmoterapie

Pupen černého rybízu má protizánětlivý účinek na vazy a šlachy, osteoporóza, zlepšuje pružnost šlach, zpevňuje srůst zlomenin, revmatizmus, artróza, artróza kolene, kyčle, malých kloubů.

Alergická rýma, chronický záněty nosohltanu, zánět vedlejších dutin nosních, rozedma plic, chronická bronchitida, akutní alergie, alergie na léky, chřipka.

Ochrana cév, stahuje žilní kapiláry, upravuje srážlivost krve, upravuje cévní soustavu, pomáhá při zánětu žil, protiinfekční účinek, hematogen, detoxikuje krev, léčí chudokrevnost.

Chemická ochrana vůči cytostatikům a sekundární účinky. Taxol, cis-platyl, taxoter, adriamycin. Katabolismus kyseliny močové, cholesterolu, močoviny, následky užívání antibiotik, snižuje krevní tlak, mononukleóza, protizánětlivý účinek.

Syndrom akutní ochablosti, anafylaktický šok, nedostatečná činnost žláz s vnitřním vyměšováním, bojuje proti ospalosti, odolnost vůči zimě, chronická migréna, nedostatek elánu, únava.

Upravuje syndrom adaptace, činnost hypofýzy, kortikoidů a nadledvinek. Obnovuje syndrom adaptace, glukokortikoidní aktivita.Gemmopreparát černý rybíz

Antidepresivní účinek, ochraňuje před nežádoucími účinky léčiv, činnost žláz s vnitřním vyměšováním.

Celkově stimuluje metabolismus, upravuje imunitu. Močopudný, proti otokům, Quinckeho edém, dna, nedostatečná činnost ledvin, chronický zánět prostaty, tonizuje nadledvinky, vyčerpání nadledvinek zvyšuje množství kortisolu v krvi, snižuje obsah kortisolu vznikajícího v nadledvinkách.

Suchý a infekční ekzém, akné, lupénka, bodnutí hmyzem, akutní a chronická kopřivka.

 

Gemmoterapie Černý rybíz podle J.A.Zentricha

 

Gemmoterapie černý rybíz má protizánětlivý účinek, antialergikum, zvl. při senné rýmě, ekzému a astmatu. Starší pánové ocení dobré výsledky při léčbě hypertrofie prostaty, černý rybíz je vhodné pro zesílení účinku doplnit o gemmopreparát sekvoj.

Dámám zase pomůže spolu s maliníkem a ostružiníkem při vaječníkových cystách. S pupeny borovice působí dobře na stařeckou artrózu.

Zesiluje účinky jiných gemmopreparátů. Gemmopreparát z černého rybízu je lék na oblast ORL-tedy oblast nosní, ušní, krční, na záněty dutin a na kožní a alergické projevy.

Zvyšuje odolnost proti chladu. Posiluje v rekonvalescenci po infekčních nemocech. Má výrazné protizánětlivé účinky.

Výrobky najdete na e-shopu Zentrichova apatyka. Jsou tam i další výrobky obsahující černý rybíz.