Bylinky při pálení žáhy
Pálení žáhy je nepříjemný projev při snížené tvorbě trávicích šťáv, může se projevovat v těhotenství , při obezitě,
nevhodném složení stravy nebo se najíst a nedodržet chvilku klidový režim po jídle. Není právě taktické ihned po jídle začít cvičit nebo pracovat v předklonu. Takže mnoho fyzicky pracujících profesí radši vynechává oběd a dopřeje si večeři, při které dohání nedostatek kalorií přijatých během dne.
Čaj při pálení žáhy
Nať zeměžluče, semeno fenyklu a nať lnice smícháme stejným dílem. Čajovou lžičku směsi zalijeme 0,2 litry vařící vody, pod pokličkou necháme 10 minut vyluhovat a před jídlem vypijeme. Doporučuji 3x denně dle potřeby.
Při pálení žáhy mnohdy pomůže, když sníte hrst důkladně rozkousaných mandlí bez slupky. A taky žvýkání žvýkačky pomáhá nebo pití vlažné vody s citronem. Moje babička pila při pálení žáhy vodu z kysaného zelí nebo vodu
z nastrouhaných a vymačkaných brambor.
Uvařit si můžete i zázvorový nebo skořicový čaj. Dva cm čerstvého kořene zázvoru nastrouhejte najemno, zalijte vařící vodou a po 10 minutách luhování pod pokličkou můžete přisladit medem a vypít. Obdobným způsobem připravíte i skořicový čaj. Vhodné je i kurkumový nápoj, na 1 lžičku kurkumy zalité vlažnou vodou přidejte 1 lžičku medu, kurkumový nápoj můžete připravit i z mléka.
Kardamom, fenykl, anýz a kmín patří mezi koření, která pomáhají při obtížích trávicí soustavy.
Rychlý pomocník při nárazovém použití je jedlá soda. Použít můžeme buď tablety zapité vodou, nebo vypít vodu s rozmíchanou jednou lžičkou jedlé sody.
Pokud chcete použít jiné prostředky, můžete se zaměřit např. na EPAM 22-žaludeční, tinkturu z pelyňku nebo čagu.